Ana Sponsorlar
Kurumsal Sponsor
İletişim Sponsor
Aday - COŞKUN ELİK
COŞKUN ELİK
ELİT WORLD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Oylama Ücretsizdir

Coşkun Elik kimdir?

Van’da doğup büyüyen Coşkun Elik, çekirdekten yetişen ender otel sahiplerinden. Ancak onu özel kılan farklı özellikleri var. Mesela babasının tüm servetini elinin tersiyle iterek yeni bir maceraya atılmak gibi.Aslen Vanlı. Türkiye’nin en büyük otel zincirlerinden birine sahip. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi Coşkun Elik’i farklı kılan özellikleri mevcut. 

Van’da tanınan ve hatrı sayılır bir babanın çocuğu. Aynı zamanda ticareti iyi bilen bir baba. İşte Coşkun Elik de küçük yaşlardan itibaren babasının yanında yetişti. Van Tahran Otel’de tüm işlerin nasıl ilerleyeceğini, bunun yanında yine babasına ait olan Hazar Turizm’de de insan ilişkilerini ve nakit döngüyü nasıl kullanacağını öğrendi. Ancak bir gün babasıyla yolları ayrı düştü. Bütün mal varlığını elinin tersiyle iterek koyuldu yola. İlk durak Çukurova idi. Burada birçok ticaret yapsa da kaçınılmaz sona gelmişti.Van ve Adana’da yaptığı işlerden biriktirdiği parayla ilk olarak Laleli’ye geldi. Ticaretin ve tekstilin kalbi olarak görülen Laleli’den 56 dükkan satın aldı. İhracatın canlı olduğu dönemde dükkanların kirasından güzel bir gelir elde etti ve… sektör arayışına girdi. Tam da o anda en iyi bildiği işi yapma fikri sarmıştı Coşkun Elik’i. Otelciliğe geri döndü.

Bundan tam 17 yıl önce kendisine ait ilk oteli Elite Prestige adı altında İstanbul’da Beyoğlu’nda açtı. Her geçen gün gelişen ve büyüyen otel kaçınılmaz olarak ardından da yeni lokasyonları getirecekti. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya otel yapın” çağrısına uyarak doğduğu ve kaderin sürekli ağlarını ördüğü Van’da 50 milyon TL yatırımla Elite World Van Hotel faaliyete geçti.Ardından Elite World Marmaris İçmeler, Elite World Basın Ekspress derken son olarak zincire Elite World Sapanca da katıldı. İşler büyüdü. Kardeşler Vedat Elik ve Sedat Elik yönetim kuruluna girdi. Ardından kız kardeş Emel Elik Bezaroğlu da satış-pazarlama departmanında destek vermeye başladı. Bugüne gelindiğinde sistemi oturmuş, çalışanlar ve konaklayanların mutlu olduğu bir hotel zinciri olarak karşımıza çıkıyor Elite World. Ve koronavirüs salgınının ekonomik getirilerine rağmen Elite World büyümesine ve yatırımlarına devam ediyor.

COŞKUN ELİK
En Başarılı İş İnsanı
Her kategoride sadece 1 aday için oy kullanabilirsiniz.
Menü